Quadro Qooder

Wydaje się, że przemysł skuterów nie jest w stanie zdecydować, ile kół potrzebuje. Przez dziesięciolecia skutery miały dwa koła. Następnie niektórzy producenci dodali dodatkowe koło z przodu. W miarę upływu lat te trójkołowe koła wyrastały z innego koła, tym razem z tyłu. Ten proces ewolucji zrodził znany skuter Qooder – pomysł Lucio Marabese , projektanta w szwajcarskiej firmie Quadro . Qooder to najnowszy produkt z serii trójkołowych i 4-kołowych, zaprojektowanych przez Lucio. Pierwsze z nich to Yamaha Tesseract i Piaggio MP3 .

Możliwości
Dlaczego ktoś miałby potrzebować skutera z czterema kołami? Cóż, dużo większa przyczepność. Na drogach asfaltowych cztery koła zapewniają dwukrotnie większą przyczepność. W przypadku innych skuterów czterokołowych pochylenie się jest prawie niemożliwe, co utrudnia pokonywanie zakrętów przy dużych prędkościach. Zaprojektowany w Szwajcarii Qooder ma wbudowany hydrauliczny system przechylania (HTS), który umożliwia jednoczesne przechylenie wszystkich czterech kół. Gdy odbijasz się od pędzących nierówności, pochylasz się na zakrętach lub pędzisz nad dziurami, każde koło pozostaje przyczepione do drogi. Możesz nawet zjechać na boki po schodach i pozostać wygodnie na skuterze.

Jeśli jeździsz na rowerze z dużą prędkością, będziesz wiedział, że czasami możesz pochylić się mocno w ostre zakręty, że skończysz kladąc się na kolanie. Interesującą cechą Qoodera jest to, że można go przechylać nawet przy bardzo niskich prędkościach. Przy prędkościach pełzania może pochylić się do 45 stopni. Prawdopodobnie spadniesz, zanim się przewróci.
Przyzwyczajenie się do skutera może trochę potrwać. Czasami ludzie często zapominają pochylać się i obracać w tym samym czasie, ale z jazdą próbną i ćwiczeniami zrozumiesz to.

Specyfikacja silnika
Qooder wyposażony jest w dynamiczny, centralnie umieszczony silnik o pojemności 400 cm3 z 32,5 KM i zintegrowanym mechanizmem różnicowym.

Projektowanie
Dzięki podobnej do szerszeni konstrukcji, Qooder przypomina skuter wodny, który został stworzony na drogę. Solidny korpus i duże siedzisko zapewniają komfort jazdy. Płaska platforma i przechodząca rama umożliwiają łatwe wsiadanie. Nie musisz się już martwić o uszkodzenie swoich ubrań; możesz jeździć w spódnicy biurowej lub w kombinezonie, a nawet obcasach. Skuter ma również poręczną szafkę z tyłu na kask.

Dodaj komentarz